آشنایی با افشین جلیلی کارآفرین نمونه و مدیر تولیدی سامان سرامیک؛


آقای افشین جلیلی شعار ما می‌توانیم را در واقعیت به اجرا در آورده و باعث اشتغال بسیاری از جوانان به صورت مستقیم و غیرمستقیم شده است.
ایشان رمز موفقیت خود را تلاش مستمر، آموختن از شکست‌ها و ناامید نشدن می‌داند.
تولیدی سامان سرامیک با مدیریت آقای افشین جلیلی کار خود را از آذر ماه سال ۱۳۹۶ آغاز کرده است.
آقای افشین جلیلی در ابتدا با سرمایه شخصی همراه همسر خود سرکار خانم فرشته سامان که ایشان هم سال‌ها در عرصه ی هنر، نقاشی و نگارگری و همچنین کار بر روی نسخه های خطی قدیمی فعالیت داشته اند، کار خود را از اتاق خانه ی خود آغاز کرده و یک کوره ی کوچک در منزل پدری قرار داده و ظروف را هرروز از منزل خود تا منزل پدری حمل و نقل می‌کردند که ظروف سرامیکی را پخت کنند. در سال بعد به دلیل سفارش های زیادی که از طرف گالری های فعال در کشور به ایشان داده شد کارگاه کوچکی در محدوده اتوبان نواب اجاره کرده و مواد اولیه و کوره های پخت سرامیک را به مقدار بیشتری خریداری نمودند و به تولید ظروف سرامیکی پرداختند، در ابتدا کارها با مشکلاتی مواجه می‌شد و تولیدات آنطور که مد نظر ایشان بود از آب در نمی‌آمد اما رفته رفته با کسب تجربه و مشتری مداری روند رو به رشد داشته و طی سال‌های نه چندان زیاد از یک کارگاه کوچک دو نفره به یک تولیدی بزرگ با چندین کارگر رسیده اند.
آقای افشین جلیلی صاحب برند سامان سرامیک، کیفیت، هنر و مشتری مداری را سه خصیصه اصلی تولیدی خود می‌داند و کارکنان خود را موظف به پایبندی به این اصول کرده اند.
آقای افشین جلیلی هدف خود را ایجاد اشتغال مولد و صادرات محصولات به دیگر کشورها می‌داند.
ایشان تا به امروز با انتقال تجارب و همینطور ارائه راهکارهای اساسی در تولید ، کمک به راه اندازی کارگاه های کوچکی برای نیروهای خود شده اند که آن‌ها هنوز هم در عرصه‌ی تولید خانگی مشغول به فعالیت هستند.